Pierwszoklasiści w Bronowie

Jak każdego roku, nasi mali pierwszoklasiści pojechali do Muzeum w Bronowie. 17 października br. dzieci zwiedziły dworek, w którym przez wiele lat mieszkała Maria Konopnicka. Podczas pobytu poznały życie i twórczość patronki naszej szkoły.
Wiele emocji w tak urokliwej, jesiennej scenerii wywołało poszukiwanie krasnoludków ukrytych w pobliskim parku, a także plener malarski przygotowany przez jedną z mam. Nie zabrakło radosnych zabaw na świeżym powietrzu i przy ognisku.

Z wycieczki w Bronowie uczniowie przywieźli do szkoły znalezionego krasnoludka, który w dniu 22 października zamieszkał w szkolnym arboretum. Tam został on strażnikiem „Kapsuły Czasu” zawierającej imiona i odciski palców tegorocznych pierwszoklasistów. Umiejscowienie krasnala przy „Kapsule Czasu” było okazją do wręczenia uczniom przez Panią dyrektor legitymacji szkolnych i wykonania pamiątkowych zdjęć.

Oprac.: M. Pawlak i M. Kosecka