“Przygody Mikołajka” w Teatrze Lalek Arlekin w Łodzi

Dnia 8 grudnia 2022r. uczniowie klas trzecich: III a, III b, III c oraz III d wybrali się do Teatr Lalek Arlekin w Łodzi na sceniczną adaptację utworów Sempé i Goscinny’ego – będących opowieścią o szkolnych i domowych perypetiach Mikołajka i jego najbliższych kolegów.
Książki o Mikołajku, napisane przez francuskiego humorystę René Goscinny’ego podbiły świat. Tłumaczone na wiele języków, wydawane w licznych nakładach, są ulubioną lekturą już kilku pokoleń dzieci i dorosłych.
Zachwyca przede wszystkim humor tych opowiadań, kapitalny zmysł obserwacji autorów, umiejętność dostrzegania i opisywania przez nich zabawnych zachowań nie tylko dzieci, ale i dorosłych. „Przygody Mikołajka” to dla dorosłych powrót do lat dzieciństwa i czasów zwariowanych przygód, a dla dzieci świetna zabawa, w której mogą ujrzeć swoje własne, pełne śmiechu, odbicie.

Tekst: M.J., zdjęcia: wychowawcy klas III