Recykling i rękodzieło

Liści brak, ale na jednym z drzew w parku na osiedlu Klonowe wciąż kolorowo. Wszystko dzięki dzieciakom ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Sieradzu, które wykonały ponad 400 “CD – mandali”. W przedsięwzięciu wzięło udział ponad 500 dzieci z klas I-VII.

Celem projektu było przede wszystkim zwrócenie uwagi na możliwość recyklingu niepotrzebnych przedmiotów (w tym przypadku płyt CD) i stworzenia z nich rzeczy użytecznych, które mogą ozdobić naszą przestrzeń. Poza tym projekt pozwolił na podniesienie lub zdobycie nowych umiejętności manualnych oraz rozwinięcie kreatywnego myślenia.

Za realizację odpowiadała sieradzka Fundacja “TULILALA”, która otrzymała na projekt dofinansowanie w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów: Program Mikrodziałań Dla Aktywnych Mieszkańców SIERADZ 2022″.

Źródło: UM Sieradz
Zebrała: I.K.-P.