Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Tradycyjnie po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej przywitaliśmy się ze szkołą na uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Uczniowie klas V-VIII spotkali się w sali gimnastycznej budynku B, a klasy II, III i IV na placu apelowym budynku A. Szczególnie gorąco powitaliśmy pierwszoklasistów, którzy, zgodnie z tradycją, zostali pasowani na uczniów „czwórki”. Wszystkich uczniów oraz rodziców serdecznie powitała Pani dyrektor, Renata Pawlikowska, życząc wytrwałości i powodzenia w nowym roku szkolnym. Samych dobrych dni i jak najlepszych ocen życzyła kolegom i koleżankom przedstawicielka społeczności uczniowskiej – Lena Maćczak, a soliści szkolnego chóru zaprosili do wysłuchania piosenki. Po wspólnym spotkaniu wszyscy udali się do klas wraz ze swoimi wychowawcami.

Witaj szkoło! – czas zawołać wesoło
I pora na nowe odkrycia:
Z kim w ławce siądziesz,
Jaka będzie klasa
I które lekcje będą Cię zachwycać.
Niech blisko będą zawsze fajni ludzie
I dużo sukcesów w podstawowej „budzie”.

Tekst: B.W., zdjęcia: I. K.-P., P.D.