Rusza rekrutacja do międzynarodowego projektu Erasmus+ „Robocoders Z in 4.0” !!!

Projekt realizowany jest we współpracy z 5 krajami partnerskimi: Estonią, Turcją, Rumunią, Portugalią i Włochami. Trwał będzie aż do 31 lipca 2021 r. Przewiduje wymianę uczniów z każdym ww państwem, czyli udział uczestników projektu w kilkudniowych wyjazdach zagranicznych.

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne!!!

Projekt skierowany jest do uczniów klas VI i VII – pokolenia Z, które nie zna świata bez technologii i spędza sporą część czasu grając lub śledząc portale społecznościowe, co grozi uzależnieniem. Głównym celem projektu jest zatem nauka kodowania i programowania oraz zastosowanie technologii informacyjno – komunikacyjnych jako działania zapobiegawcze w ramach walki z uzależnieniem generacji Z od Internetu. Udział uczniów w projekcie ma na celu również rozwijanie kompetencji językowych, informatycznych, matematycznych i społecznych. Zaangażowanie się w zajęcia projektowe ma pomóc młodym ludziom w ustaleniu priorytetów, rozwiązywaniu problemów z użyciem technologii i wyobraźni oraz nauczy współpracy zespołowej.

Szczegółowe informacje dotyczące regulaminu rekrutacji znajdują się na stronie internetowej szkoły. Ponadto dopytać można nauczycieli zaangażowanych w projekt: p. P. Bakowicza,  p. M. Szałek, p. M. Stobiecką.

Rekrutacja uczniów do projektu będzie prowadzona od 16 do 30 września 2019 r.

Gorąco zachęcamy do udziału w projekcie „Robocoders Z in 4.0”!!!

Marta Szałek