Sieradz w młodych, młodzi w Sieradzu

uż wiemy, kto lubi Sieradz. Jakie miejsca podobają się młodym ludziom najbardziej. Pokazali to, zarówno na pracach plastycznych, jak w limerykach o Sieradzu.

17 listopada w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu poznaliśmy zwycięzców konkursu, obejrzeliśmy nagrodzone prace na wystawie i rozdaliśmy kartki, dzięki którym Sieradz będzie promowany przez młodzież. Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Kreatywny Sieradz, Centrum OPUS i Urząd Miasta Sieradza dla uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych i klas I – IV szkół średnich w ramach Programu Mikrograntów: program mikrodziałań dla aktywnych mieszkańców Sieradz 2023 ze środków Miasta Sieradza oraz ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Uczestnicy konkursu poznali lepiej historię naszego miasta, znaleźli w nim piękne miejsca, której później przenieśli na papier w ciekawych pracach plastycznych i zabawnych limerykach.

W części plastycznej JURY w składzie: Karolina Antczak, Izabela Domańska, Justyna Stencel po zapoznaniu się z 29 nadesłanymi pracami plastycznymi i po obradach 2 listopada 2023 roku przyznało nagrody:

W KATEGORII  I  (UCZNIOWIE KLAS VI-VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH)

I MIEJSCE EX AEQUO       – ALICJA DOBRZYŃSKA i ANTONINA SZEWCZYK

W części literackiej JURY w składzie: Joanna Chachuła, Agnieszka Jarzębowska, Joanna Maksajda po zapoznaniu się z 17 nadesłanych utworów literacki i po obradach 9 listopada 2023 roku przyznało nagrody:

W KATEGORII  I  (UCZNIOWIE KLAS VI-VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH)

WYRÓŻNIENIE – ANTONINA SZEWCZYK

Laureaci otrzymali bony podarunkowe do empiku, a także książki i pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy Antosi Szewczyk.

Źródło: PBP w Sieradzu