Sieradzki Wolontariusz Roku 2021

– Miasto Sieradz ma to ogromne szczęście, że jest tu wiele organizacji pozarządowych i wiele otwartych serc, które chcą działać na rzecz innych. To bardzo cieszy. Na tle województwa jestem liderem w tych działaniach, ponieważ w naszym mieście funkcjonuje ponad 30 organizacji pozarządowych. Bardzo dziękuje za Wasze zaangażowanie – mówi Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Włodarz Miasta spotkał się z sieradzkimi wolontariuszami z okazji przypadającego 5 grudnia Międzynarodowego Dnia Wolontariusza oraz podsumowania akcji “Sieradzki Wolontariusz Roku”. Wyróżnienia, które przyznane zostały już dziesiąty raz,  pozwalają docenić osoby, które bezinteresownie pomagają innym nie licząc na poklask i uznanie.

Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych znalazła się nauczycielka naszej szkoły pani Justyna Nawrocka,  która bezinteresownie niesie pomoc i wsparcie drugiej osobie. Jest opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu. Chętnie bierze udział w Ogólnopolskich Akcjach Humanitarnych takich jak: „Opatrunek na ratunek”, “Zaczarowany ołówek” i „Tornister misyjny”. Współpracuje z Caritas Polska „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W środowisku lokalnym organizuje akcje „Słodka paczka” dla dzieci z Domu Dziecka w Tomisławicach oraz „Podziel się posiłkiem” czyli zbiórka żywności na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Sieradzu.

Wśród wyróżnionych znaleźli się również absolwenci naszej szkoły: Julia Nowocień i Konrad Staniszewski.

Serdecznie gratulujemy.

Źródło: sieradz.eu, zdjęcia: sieradz.eu i sieradztomy.pl (p. Piotr Andrzejak)