Spotkanie z Kawalerem Orderu Uśmiechu

W dniu 1 marca uczniowie klasy IIIa gościli w swojej klasie wyjątkową osobę. Była to sieradzanka – Pani Henryka Przesmycka, która w 2005 roku  od Międzynarodowej Kapituły  otrzymała 787 tytuł Kawalera Orderu Uśmiechu.

Nasz gość opowiedział trzecioklasistom historię powstania tego odznaczenia oraz mówił o tym, co trzeba zrobić, aby je otrzymać. Uczniowie słuchali z ogromnym zaciekawieniem, ale i z wielką dumą, gdyż do tej pory Kawalerami Orderu zostali m.in. Jan Paweł II, Papież Franciszek, Dalajlama XIV, Nelson Mandela, Astrid Lindgren, Irena Sendlerowa … no i sieradzanka – Pani Henryka Przesmycka.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali na pamiątkę zdjęcie, na którym można zobaczyć moment pasowania Pani Henryki na Kawalera Orderu Uśmiechu. Trzecioklasiści wręczyli gościowi laurki, zaśpiewali piosenkę, a na koniec białą różą pasowali go na „honorowego przyjaciela naszej szkoły”.

To spotkanie jest już wspomnieniem, ale uczniowie klasy IIIa na pewno długo go nie zapomną.

oprac. J. Trojszczak