Spotkanie ze Strażą Miejską

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem uczniowie klas Id uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Straży Miejskiej.
Prowadzący spotkanie zwrócili uwagę, jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania, przypomnieli zasady poruszania się po ulicy oraz chodniku. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Nasi goście zwrócili też szczególną uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi czy zagrożenia wynikające z obcowaniem z nieznanymi zwierzętami. Uczniowie podziękowali prowadzącym za wartościową i interesującą prelekcję, zapewniając, że wynieśli z niej wiele cennych informacji. Wiedzą już jak postępować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, kogo powiadamiać w nagłych wypadkach, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Ponadto każdy uczeń otrzymał odblask, który ma zwiększyć bezpieczeństwo pieszych na drogach.

Więcej zdjęć na fb:

Tekst i zdjęcia: M.J.