Sukcesy młodych matematyków – Powiatowe Potyczki Matematyczne

W dniu 16 maja 2019r. nasza szkoła we współpracy z Otwartą Pracownią Rozwijania Uzdolnień “Asymptota” zorganizowała po raz kolejny konkurs “Powiatowe Potyczki Matematyczne 2019″ stwarzając młodym ludziom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności matematycznych i rywalizacji z rówieśnikami z innych szkół. W zmaganiach matematycznych w 6 kategoriach wiekowych uczestniczyło 150 uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu sieradzkiego, w tym również z oddziałów gimnazjalnych.

Miło nam poinformować, że po trudnych matematycznych “łamaniach głowy” wśród nagrodzonych uczestników znaleźli się nasi uczniowie uzyskując lokaty:

1. miejsce:

– Pałucki Mateusz z kl. 8b

– Pawelec Aleksandra z kl. 7a

2. miejsce:

– Danielewski Mikołaj z kl. 7a

– Gibka Adrianna z kl. 6b

– Kosatka Julia z kl. 5b

3. miejsce:

– Świniarski Jakub z kl. 5c

Serdecznie gratulujemy sukcesu naszym uczniom i nauczycielom – p.I.Jankowskiej, p.J.Kędzi, p.J.Borkowskiej-Kucharek, p.M.Szałek.

oprac.: J. Kędzia