Święto Patronki Szkoły

Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie,
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie.

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła uczciła pamięć swojej patronki, organizując konkurs związany z życiem i twórczością poetki. Miał on formułę teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VII – po jednym przedstawicielu z każdej klasy. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury, a zgromadzona w sali gimnastycznej publiczność kibicowała uczestnikom.
Zawodnicy wykazali się świetną znajomością faktów z bogatego życia pisarki oraz dużą wiedzą dotyczącą twórczości Marii Konopnickiej. Spośród kilkunastu uczestników teleturnieju wyłoniono zwycięzców:
I miejsce – Krzysztof Romek kl.VI d
II miejsce – Szymon Chlebicz kl. V c
III miejsce – Adrian Zaręba kl. VII b
Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy za dostarczenie pozytywnych emocji! Dzięki uczestnikom konkursu wzbogaciliśmy swoją wiedzę o naszej patronce!
Podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za ufundowanie nagród.
Klasy młodsze uczciły swoją patronkę poprzez „Wielkie malowanie” portretu Marii Konopnickiej. Powstały piękne prace, które można podziwiać na wystawie w holu budynku A.

Tekst: U.B., zdjęcia: M.R.