V edycja szkolnego konkursu literackiego „Słowa ulatują – pismo zostaje” już rozstrzygnięta.

W tych trudno dostępnych do ucznia czasach udało nam się przeprowadzić konkurs na napisanie własnej powieści.

Wpłynęły dwie prace. Obie powieści zasługują na wydanie. Tym samym mamy dwóch laueatów: Julię Łukasiewicz, która napisała kolejną już powieść  „Krwawego monarchę” oraz Alberta Wawrzyniaka, który napisał pierwszą część powieści „Legendy krainy Achermii” .
Ogromne gratulacje!

Jesteście prawdziwymi literatami! Każdy w Was swoją pracą udowodnił, że posiada niezwykły talent pisarski w pełni zasługujący na pochwałę. Dla nas, jurorów, czytanie Waszych prac było prawdziwą przyjemnością.

Nagrodą w konkursie jest wydanie powieści drukiem.

Powieści i tomiki wierszy z poprzednich edycji są dostępne w bibliotece szkolnej w budynku B.

Wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcamy do pisania i wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.