„Wieczór z dreszczykiem … emocji”

Z okazji obchodów  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2021starsi uczniowie z budynku „B” mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu bibliotecznym  poświęconym „Trzem  książkom”.

Uczennice z klasy 8b:  Gabrysia Gibka, Maja Stelmasiak, Julia Łukasiewicz i Julka Kosatka oraz Adam Navickas z klasy 8d  prezentowali  wybrane przez siebie tytuły.

  Wieczór ozpoczęto od pierwszego tomu „Percyego  Jacksona”   – „Złodziej Pioruna”  Ricka Riordana. Cała seria książek o Percym Jacksonie zasługuje na uznanie czytelników. Przedstawiony świat to niezwykła seria wypełniona magią, gdzie fantazje i starożytne mity powracają do nowoczesnego świata.                                                

Następnym punktem programu było „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” Nancy Horowitz Kleinbaum. Treść utworu tak zaciekawiła uczniów, że dwóch chłopców od razu ją wypożyczyło. Trzecią pozycją była „Szóstka Wron” Leigh Bardugo. Dziewczęta przedstawiły świat powieści  i czytały ciekawe fragmenty z podziałem na role. Mimo, iż miały być  omówione trzy różne powieści,  rozmawialiśmy także o „Mitologii nordyckiej” Neila Gaimana, o „Magnusie Chase i boach Asgardu” Ricka Riordana, „Baśnoborze” Brandona Mulla.

  Razem podyskutowaliśmy o problemach przestawionych w powieściach. Przy okazji poruszyliśmy temat książkowych ekranizacji . Czy czytać i oglądać – czy oglądać i dopiero czytać? Co powinny zawierać dobrze nakręcone filmy?

   Jednym z punktów spotkania była degustacja przyniesionych smakołyków. W chwili przerwy przy świetle latarek uczestnicy szukali pająków. Mały konkursik, w którym zwyciężyły dwie trzyosobowe drużyny.

Spotkanie w miłej atmosferze, pełne wyjątkowej magii było bardzo udane. Uczniowie już planują kolejne.

                                                                                                                Opracowała   Irena Pierzakowska

Brak możliwości dodania komentarza.
Godziny otwarcia sekretariatu uczniowskiego w bud. A i B

bud. A

poniedziałek—czwartek: 7.30 – 15.30
piątek:  7.30 – 12.00

bud. B

poniedziałek – czwartek: 7:30 – 15:30
piątek:  7.30 – 12.00

 

Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE
WIELKOŚĆ CZCIONKI
KONTRAST