Wirtualnie we Włoszech

W tym tygodniu odbyła się kolejna z mobilności projektu „Europa bierze oddech”. Z powodu surowych restrykcji pandemicznych szkoła ISTITUTO COMPRENSIVO GALILEO GALILEI z Włoch gościła nas w sposób wirtualny. Tematem przewodnim naszych działań była „Pozytywna i negatywna wizja przyszłości”. Czas spędzony na wideokonferencjach był bardzo pracowity. Wysłuchaliśmy ciekawego wykładu na temat „Domotyka i roboty, czyli inteligentny dom”. Wirtualnie zwiedziliśmy Katedrę Duomo w Milanie i poznaliśmy sposoby jej konserwacji. Dyskutowaliśmy o tym, jak działalność człowieka może wpłynąć na środowisko naturalne. Uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których stworzyliśmy plakaty prezentujące różne scenariusze dotyczące przyszłości naszej planety. Mamy świadomość, że to która wizja się sprawdzi – pozytywna czy negatywna- zależy od każdego z nas. Miło było zobaczyć się z naszymi kolegami i koleżankami z partnerskich szkół. Już wkrótce porozmawiamy z nimi „na żywo”. W maju będziemy ich gościć w naszej szkole.

Tekst: M.F., zdjęcia: M.F. i E.M.