Wycieczka do Wrocławia kl. Ia i Ic

Dnia 27 maja 2022r. uczniowie klasy I a i I c wybrali się na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzanie rozpoczęło się od wyprawy na Stare Miasto, gdzie uczniowie poznali tajemnice wrocławskich skrzatów, które skryły się w kilkudziesięciu miejscach. Pod bacznym okiem przewodnika dzieci szukały skrzatów ukrytych w cieniu kamienic, na chodnikach, latarniach i nad brzegiem Odry. Dowiedziały się, dlaczego Wrocław nazwany jest „Miastem Krasnali?”, poznały także legendy związane z tymi przesympatycznymi mieszkańcami miasta. Uczniowie mieli okazję podziwiać: Rynek, Kamienicę Jasia i Małgosi, Domek Krasnoludków, Ratusz, Pręgierz, Piwnicę Świdnicką, Zakład Narodowy im. Ossolińskich i Bazylikę Św. Elżbiety. Następnie udali się na najwyższy punkt widokowy Wrocławia Sky Tower, który mieści się na 49 piętrze. Przeszklone do podłogi okna sprawiały wrażenie, jakby stało się na krawędzi budynku. Z tego miejsca dzieci zachwycały się panoramą miasta. Ostatnim punktem wycieczki był rejs statkiem po rzece Odrze. Wszyscy podziwiali piękne widoki brzegów Odry i zabudowę Ostrowa Tumskiego. To był dzień pełnym wrażeń i na pewno na długo pozostanie w pamięci pierwszaków.

Tekst i zdjęcia: B.P., E.W.