Wycieczka trzecioklasistów do stolicy

W dniach 6 i 7 czerwca 2023 r. uczniowie klas III d oraz III c pod opieką wychowawców wybrali się na wycieczkę do stolicy.

Dwudniowy program obejmował wiele atrakcji i zwiedzanie ciekawych miejsc związanych z Warszawą. Rozpoczęliśmy swoją wędrówkę od najbardziej interesującego dzieci miejsca czyli Stadionu Narodowego, oj było tam wiele emocji i wzruszeń. Kolejnym bardzo ciekawym punktem naszej wyprawy było wejście do Centrum Nauki Kopernik, dzieciaki doświadczały, obserwowały, próbowały w praktyce, a rozmowy z samym Kopernikiem nie miały końca, sztuczna inteligencja nas wszystkich wprowadziła w zachwyt.
Kolejny dzień rozpoczęliśmy w Alejach Ujazdowskich, gdzie można było podziwiać pomnik Fryderyka Chopina przedstawiający odlaną w brązie postać kompozytora siedzącą pod stylizowaną wierzbą oraz budynek Belwederu, w latach 1918-1922 siedzibę naczelnika państwa – Józefa Piłsudskiego, obecnie Belweder jest zarządzany przez Kancelarię Prezydenta RP.

Na ostatni dzień pobytu w stolicy zaplanowano zwiedzanie Zamku Królewskiego, Grób Nieznanego Żołnierza i spacer reprezentacyjnymi ulicami Warszawy. Byliśmy również na tarasie widokowym w Pałacu Kultury, skąd z 30 piętra podziwialiśmy stolicę, wrażeń co niemiara. A na zakończenie na deser wyprawa na Złote Tarasy, ze słynnej piosenki.

Wycieczka do Warszawy uzmysłowiła naszym uczniom, że stolica ma niezwykle bogatą historię, obfitującą w wydarzenia, z których możemy być dumni.

Tekst i zdjęcia: M.J.