Wyniki konkursu POŁKNĄĆ BAKCYLA

Znamy już wyniki konkursu plastycznego, ale również językowego POŁKNĄĆ BAKCYLA.

Do udziału w nim zaprosiła Powiatowa Biblioteka Publiczna dzieci i młodzieży powiatu sieradzkiego z klas IV-VI w ramach projektu pod nazwą „Odnajdź siebie między słowami” dofinansowanego z MKiDN w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2023.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania językiem polskim, jego bogactwem, oryginalnością, a szczególnie frazeologią, rozwijanie wyobraźni, umiejętności plastycznych i kreatywności uczestników, doskonalenie umiejętności mówienia w języku ojczystym, rozwijanie wrażliwości na jego piękno, promocja książki, czytelnictwa i biblioteki w środowisku.

Zadanie polegało na wybraniu jednego związku frazeologicznego i wykonaniu do niego autorskiej ilustracji dowolną techniką oddając jego znaczenie zwyczajowe, a nie dosłowne, np. wyrażenie POŁKNĄĆ BAKCYLA należało zilustrować jako: zainteresować się czymś w bardzo dużym stopniu, nabrać do czegoś zamiłowania.

Wręczenie nagród odbyło się 27 czerwca. Miło nam poinformować, że wśród laureatów i wyróżnionych znajdują się nasi uczniowie.
II miejsce – Róża Skotnicka z klasy IVc – Biały Kruk
III miejsce – Aleksandra Wilk z klasy Vb – Nagryzione zębem czasu

Wyróżnienia otrzymały:
Julia Przybyłek z klasy Vb – Chodząca encyklopedia oraz Antoni Gołdyn z klasy Vc – Syzyfowa praca.

Ponadto jury dostrzegło walory następujących prac i wytypowało je do wystawy:
Kaja Florczak – Stajnia Augiasza
Michalina Kalus – Pocałować klamkę
Agata Gołdyn – Młode wilki
Emilia Wrąbel – Drzeć z kimś koty
Lena Nowak – Ostatni dzwonek

Serdecznie gratulujemy wszystkim. Od wtorku 27 czerwca najlepsze prace można oglądać w oknach wystawowych biblioteki.

Źródło: PBP w Sieradzu