Z mikołajkową wizytą w schronisku

Samorząd Szkolny oraz kilku miłośników zwierząt wraz z opiekunami panią Ireną Pierzakowską oraz Izabelą Kierniakiewicz-Perdek wybrali się z wizytą do schroniska dla zwierząt “Funny Pets” w Czartkach.
Ta wizta to znakomity przykład, że warto uczyć miłości i szacunku do innych. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt – by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym, by uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko. Dlatego dochód ze sprzedaży słodkości podczas szkolnych andrzejek samorząd postanowił przeznaczyć na zakup upominków (obroże, smycze, zabawki) dla zwierzaków ze schroniska.
Szkolną delegację powitał pracownik schroniska, który przedstawił regulamin wyprowadzania psów na spacer i każdy musiał się pod nim podpisać. Wszyscy otrzymali smycze i “swojego” pieska, z którym mogli wyjść na spacer. Pomimo mroźnej aury humory dopisywały, widząc jak psiaki radośnie merdały ogonkami, mogąc na kilkadziesiąt minut opuścić swoje klatki.
Po powrocie pan Krystian opowiedział m.in. o funkcjonowaniu instytucji oraz o tym co należy zrobić, żeby adoptować pieska. Uczniowie mogli również zobaczyć wnętrza schroniska oraz poznać kolejnych bezdomnych czworonogów.
Zachęcamy wszystkich uczniów i klasy do takiej inicjatywy i udzielania pomocy bezdomnym zwierzętom. Dzięki temu możemy uczyć naszych wychowanków przyjaznego stosunku do innych stworzeń i tego, jak wiele zależy od naszej dobrej woli. 

Tekst i zdjęcia: Izabela Kierniakiewicz-Perdek

Brak możliwości dodania komentarza.
Godziny otwarcia sekretariatu uczniowskiego w bud. A i B

bud. A

poniedziałek—piątek: 7:30 – 16:00

bud. B

poniedziałek – piątek: 7:45 – 13:45

 

Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE
WIELKOŚĆ CZCIONKI
KONTRAST