Z wizytą w Łódzkim Orientarium

W dniu 20.06.22r. klasy 7d, 7f i 8a uczestniczyły w wycieczce do Orientarium Zoo w Łodzi. Podróż rozpoczęli na dworcu kolejowym w Sieradzu, skąd pociągiem wyruszyli do Łodzi. Później spacerkiem z dworca PKP dotarli na miejsce. Orientarium zajmuje połowę terenu łódzkiego zoo. Największą jego atrakcją jest podwodny tunel. Można z niego obserwować rafę koralową, rekiny i płaszczki. Ma około 26 m długości i 2,4 m wysokości. Wielką atrakcją jest także wybieg i basen dla słoni. O godz. 11.00 uczestnicy wycieczki mieli okazję obejrzeć kąpiel słoni w częściowo przeszklonym, wewnętrznym basenie. Łódzkie Orientarium otacza egzotyczna, tropikalna zieleń wśród której, można spacerować. W basenie z wodospadem uczniowie podziwiali najdłuższego krokodyla gawialowego Europy.
Oprócz basenów i ogrodów w Orientarium są wybiegi dla panter, niedźwiedzi malajskich, kangurów, orangutanów, lwów, tygrysów, żyraf, wielbłądów oraz wielu innych egzotycznych zwierząt. Nawet gwałtowna ulewa nie przeszkodziła im w zwiedzaniu, ponieważ wtedy jedli obiad w pobliskich restauracjach. Wycieczka była okazją do relaksu wśród zwierząt i pięknej przyrody oraz integracji międzyklasowej naszych uczniów, a dodatkową atrakcją była podróż pociągiem.

Tekst i zdjęcia: I. K.-P., M.Sz., M.S.

Brak możliwości dodania komentarza.
Godziny otwarcia sekretariatu uczniowskiego w bud. A i B

bud. A

poniedziałek—piątek: 7:30 – 16:00

bud. B

poniedziałek – piątek: 7:45 – 13:45

 

Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE
WIELKOŚĆ CZCIONKI
KONTRAST