Zafascynuj się nauką! 24 Piknik Naukowy – 8-15 maja 2021 r. pod hasłem „Klimat i my”

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zaprasza na największą w Europie imprezę promująca naukę. Możecie bezpłatnie i online wziąć udział w ciekawych warsztatach i dać się porwać nauce. W ramach pikniku przewidziane są różne strefy, a wśród nich m. in.:
Strefa przyszłości – Czyli krótko mówiąc: wynalazki, odkrycia i nowe technologie.
Poznaj najnowsze badania naukowe. Zobacz prototypy, modele i gotowe innowacyjne produkty, nad którymi pracują uczelnie, instytuty badawcze i firmy technologiczne.
Strefa zdrowia  – Medycyna w obliczu zmian klimatu.
Zobacz filmy dotyczące zdrowia i zdrowego stylu życia. Poznaj technologie wykorzystywane w medycynie.
Strefa kultowych eksperymentów – Odkryj pasję eksperymentowania.
Tutaj znajdziesz mnóstwo ciekawych eksperymentów. Wiele z nich można przeprowadzić samodzielnie, na własnym pikniku naukowym.
Strefa „zrób to sam”  – Klimatyczne majsterkowanie.
Lubisz majsterkować? Tu znajdziesz inspirację i wskazówki, jak stworzyć budkę lęgową dla ptaków czy domowy kompostownik.
Strefa cywilizacji Relacje społeczne i rozwój cywilizacji.
Poznaj historyczny i społeczny kontekst nauki i technologii. Sprawdź, jak nauka wpływa na rozwój społeczeństw i cywilizacji.
Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do zapoznania się z programem pikniku na stronie internetowej www.pikniknaukowy.pl