Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Pożegnanie klas ósmych

„Nic nie jest stracone, skończone też nie. Gdy droga przed Tobą, a sam jesteś w tle”.

Ukończenie szkoły podstawowej to ważny moment w uczniowskim życiu. Kończy się pewien etap, a zaczyna się kolejny. W dniu 25 czerwca 2021 roku 73 uczniów klas ósmych naszej szkoły uroczyście pożegnało się nie tylko z rokiem szkolnym 2020/2021, ale także ze Szkołą Podstawową nr 4 im. Marii Konopnickiej w Sieradzu. W tej wyjątkowej uroczystości brali udział: Dyrekcja Szkoły, uczniowie klasy VIII a, VIII b i VIII c oraz ich wychowawcy: pani Barbara Kaźmierczak, pani Maria Sokołowska i pani Anna Kiełczyńska-Gonera, byli wychowawcy klas I-III: pani Monika Matczak, Małgorzata Pawlak i Justynę Trojszczak, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły oraz zaproszeni rodzice. Na początku pani Dyrektor wygłosiła przemówienie. Wielu z ósmoklasistów dużo wysiłku i starań włożyło w to, aby uzyskać jak najlepsze wyniki w nauce. W trakcie pożegnania podsumowano więc ich tegoroczne sukcesy oraz wręczono im nagrody.

I tak uczniowie, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem za średnią co najmniej 4,75 i przynajmniej bardzo dobre zachowanie, otrzymali z rąk pani Dyrektor nagrody książkowe. Byli to z klasy VIII b: Aniela Przybyłek i z   klasy VIII c: Maja Kowalska, Wiktoria Nogala, Filip Kalkowski, Hanna Możdżeń, Igor Witczak i Maria Piasecka.

Uczniowie, którzy uzyskali średnią co najmniej 5,00 i mogli pochwalić się bardzo dobrym lub wzorowym zachowaniem nagrodzeni zostali w naszej szkole Srebrną Tarczą oraz nagrodą książkową. W tym roku szkolnym aż 6 ósmoklasistów zasłużyło na odznakę Srebrnej Tarczy. Byli to: z klasy VIII b: Jacek Gonera, Natalia Mełeń, Julia Majewska i z klasy VIII c: Weronika Szydło, Michalina Michalak i Jan Romek.

Za uzyskanie średniej co najmniej 5,50 i wzorowego zachowania Złotą Tarczę oraz nagrodę w postaci bonu upominkowego otrzymało aż 7 uczniów:

z klasy VIII b: Adrianna Gibka, Julia Gonera i Julia Kakała;

z klasy VIII c: Marta Ługowska, Aleksandra Kępska, Aleksandra Moryń i Anna Marchwacka.

 Najważniejsze szkolne odznaczenie, czyli statuetkę   Primus Inter Pares (czyli Pierwszy wśród równych sobie), dyplom oraz nagrodę w postaci bonu upominkowego otrzymała absolwentka, która przez wszystkie lata od kl. IV do VIII otrzymywała Złotą Tarczę- Julia Gonera z klasy VIII b.

Serdecznie gratulowano nie tylko nagrodzonym uczniom, ale również rodzicom. Zaproszonym rodzicom -wyróżnionych absolwentów srebrną i złotą tarczą- pani Dyrektor wręczyła listy gratulacyjne.

W tym roku szkolnym wielu ósmoklasistów reprezentowało naszą szkołę, uczestnicząc w konkursach przedmiotowych. Nagrodę Dyrektora Szkoły w postaci dyplomu i bonu upominkowego otrzymały za zdobycie następującego tytułu: Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki: Adrianna Gibka z kl. VIII b i Aleksandra Moryń z kl. VIII c oraz za zdobycie następującego tytułu: Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii: Julia Gonera z kl. VIII b.

         W trakcie uroczystości nagrodzono też sportowców kończących naszą szkołę. Nagrodę specjalną w postaci pamiątkowych statuetek i dyplomów otrzymali uczniowie za wysokie wyniki w zawodach sportowych w kl. VIII.

Byli to następujący uczniowie:

 w kategorii chłopców:

z kl. VIII a-Jakub Domagalski, z kl. VIII b: Oskar Krawczyński, Oskar Leśnik, Nikodem Zarębski, Filip Zawadzki i z kl. VIII c-Mikołaj Kozuń;

w kategorii dziewcząt:

z kl. VIII b: Julia Majewska, Nadia Mirowska, Julia Druciarek, Hanna Ciołek i Weronika Jończyk.

Wyróżniono też ósmoklasistów za pracę na rzecz innych w formie wolontariatu. Wyróżnienie za pracę w Szkolnym Kole Caritas otrzymali następujący uczniowie:

Z klasy VIII a-Jakub Jocz;

Z klasy: VIII b: Julia Gonera, Jacek Gonera, Oliwia Kędzierska, Julia Majewska, Adrianna Gibka, Natalia Mełeń, Wiktoria Komza, Zuzanna Gotkowicz i Patrycja Pawlaczyk;

Z   klasy VIII c: Aleksandra Kępska, Maria Piasecka, Marta Ługowska, Maja Kowalska, Hanna Możdżeń, Michalina Michalak, Aleksandra Moryń, Michał Moryń, Wiktoria Nogala i Natalia Nawara.

Za aktywną pracę w Samorządzie Uczniowskim w roku szkolnym 2020/2021 nagrody pamiątkowe otrzymali: Maciej Tomczyk z kl. VIII c  i Adrianna Gibka z kl. VIII b.

Za godne prezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym: książki i dyplomy otrzymali uczniowie klasy VIII b: Julia Gonera, Natalia Mełeń, Alan Piekarski, Zuzanna Lewińska i Zuzanna Gotkowicz.

W trakcie trwającej dalej uroczystości nastąpiło przekazanie sztandaru i ślubowanie. Uczniowie klas ósmych ślubowali:

„Ślubujemy ci szkoło

Strzec wiernie Twojego honoru

A dalszą nauką i pracą

Rozsławiać Twoje imię”

Po ślubowaniu pani Dyrektor i wychowawcy wręczali uczniom świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Następnie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego -Marcel Stasiak złożył życzenia ósmoklasistom. Potem wszyscy obejrzeli część artystyczną w wykonaniu absolwentów i chóru szkolnego. Na koniec uroczystości głos zabrała pani Dyrektor i Maciek Tomczyk, który – w imieniu wszystkich ósmoklasistów-podziękował wszystkim „za serce, uśmiech, dobre słowo i trud włożony w ich wychowanie”.

Piątek – 25 czerwca 2021r. był dla trzecioklasistów  dniem szczególnym. Zakończyli bowiem pierwszy etap edukacji i pożegnali się z wychowawcami. Na uroczystym apelu otrzymali świadectwa i pamiątki ukończenia klasy III. Zakończenie roku szkolnego było też okazją do podsumowania osiągnięć dzieci. Statuetki i dyplomy otrzymali uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki na Teście Umiejętności Trzecioklasisty z zakresu edukacji polonistycznej i matematycznej. Dyplomy i pamiątkowe książki otrzymały dzieci, które osiągnęły znaczące sukcesy w konkursach przedmiotowych, turniejach i zawodach sportowych oraz te, które najczęściej korzystały z zasobów biblioteki szkolnej. 
            Wszystkim trzecioklasistom życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

Tekst: A. K.-G i E. W., zdjęcia: I. K.-P i P.D.

Brak możliwości dodania komentarza.
Godziny otwarcia sekretariatu uczniowskiego w bud. A i B

bud. A

poniedziałek—piątek: 7:30 – 16:00

bud. B

poniedziałek – piątek: 7:45 – 13:45

 

Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE
WIELKOŚĆ CZCIONKI
KONTRAST