Nowy samorząd wybrany

W naszej szkole kształtujemy postawy demokratyczne i obywatelskie. Uczniowie szkoły 2 października 2019 r. wzięli udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego, zorganizowanych na wzór prawdziwych wyborów. Droga do zdobycia mandatu nie była łatwa. Kandydaci musieli rywalizować między sobą i prześcigali się w obietnicach wyborczych. Rozpoczął się gorący okres kampanii. W szkole pojawiły się plakaty wyborcze oraz ulotki z hasłami. Kandydaci udzielili też wywiadu i odpowiadali na pytania co chcieliby w szkole zmienić i jakie pomysły będą realizować, kiedy zostaną wybrani. Wywiad został sfilmowany i wyświetlony w świetlicy szkolnej, a audycji mogliśmy posłuchać przez szkolny radiowęzeł.  Uczniowie bardzo poważnie potraktowali wybory. Świadczy o tym fakt, że w wyborach wzięło udział 92% uprawnionych do głosowania. Specjalnie przygotowana świetlica w budynku b i hol w budynku a: stół prezydialny, urna oraz zacna komisja dodały powagi wyborom. Nad całością czuwały panie opiekujące się SU: Magdalena Jerzmanowska, Irena Pierzakowska i Izabela Kierniakiewicz-Perdek . Dla naszych uczniów była to wspaniała lekcja demokracji.

W skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020 wchodzą:

budynek A

 1. Hanna Pietrzyk kl. Va – wiceprzewodnicząca
 2. Zofia Turudicz kl. Vb
 3. Nikola Paś kl. IVb
 4. Hanna Biniek kl. Vb
 5. Borys Lewicki kl. Va

budynek B

 1. Marcel Stasiak kl. VIa – przewodniczący
 2. Aleksandra Kępska kl. VIIc – wiceprzewodnicząca
 3. Maja Jankowska kl. VIIIa
 4. Adrianna Gibka kl. VIIb
 5. Katarzyna Wójtowicz kl. VIc
 6. Antoni Leśkiewicz kl. Vd
 7. Olimpia Laszczyk kl. VIc
 8. Oliwia Turudicz kl. VIIIc
 9. Zuzanna Barańska kl. Vd
 10. Natalia Nawara kl. VIIc

Dziękujemy wszystkim kandydatom za udział w wyborach. Szczegółowe wyniki znajdują się u opiekunów samorządu: pani Izabeli Kierniakiewicz-Perdek i pani Magdaleny Jerzmanowskiej.

Tekst: Izabela Kierniakiewicz-Perdek,

zdjęcia: Izabela Kierniakiewicz-Perdek i Magdalena Jerzmanowska

Brak możliwości dodania komentarza.
Godziny otwarcia sekretariatu uczniowskiego w bud. A i B

bud. A

poniedziałek—piątek: 7:30 – 16:00

bud. B

poniedziałek – piątek: 7:45 – 13:45