Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

6 lutego 2024 r.  obchodziliśmy ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). W tym roku odbywał się on pod hasłem „Bezpieczny Internet dla wszystkich”. Nasza szkoła, ze względu na odbywające się w tym okresie ferie zimowe, przystąpiła do tych obchodów w dniach 19-23.02.2024 r.

Działaniami objęci byli wszyscy uczniowie kl. IV-VIII. Na lekcjach informatyki wyświetlane były filmy edukacyjne dotyczące prawidłowych zachowań podczas korzystaniu z Internetu. Prowadzone były też pogadanki i dyskusje o tematyce DBI. Uczniowie samodzielnie wykonywali prezentacje, rysunki, plakaty i ulotki z zasadami bezpieczeństwa w Internecie.

Program DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

Tekst i zdjęcia: JM