DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu  25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Miękki, puchaty i taki z łatką. W tym dniu w  naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela.

Klasy 2 ,,a” i 1 ,,a” udały się do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu. Tam dzieci poznały historię misia i  innych bohaterów z wielu bajek oraz filmów. Ponadto dzieci uczestniczyły w quizie wiedzowym i zabawie ruchowej, której głównym motywem był niedźwiadek.

Pod koniec wizyty wszyscy uczniowie wraz z  misiami stanęli do wspólnej fotografii.

Mimo coraz nowocześniejszych i bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Ż. Makówka, B. Podsiadły