Etap rejonowy konkursu „Książka mówi”

W dniu 25 października w Bibliotece Pedagogicznej w Sieradzu odbył się rejonowy etap konkursu „Książka mówi” mający na celu rozwijanie czytelnictwa oraz poznawanie twórczości          K.K. Baczyńskiego, który został przez Sejm uhonorowany  patronem roku 2021 w stulecie jego urodzin.

Do etapu rejonowego zgłosiło się 19 szkół z Sieradz i powiatów: zduńskowolskiego, łaskiego, poddębickiego, wieluńskiego, wieruszowskiego i pajęczańskiego( łącznie 35 uczestników)

Poziom konkursu był wysoki, uczniowie wykazali się dużym kunsztem w zakresie pięknego czytania i interpretacji wybranych dzieł Baczyńskiego, którego twórczość jest trudna dla młodego czytelnika.

Miło nam poinformować, że naszą szkołę reprezentowały uczennice: Julia Jaśkiewicz z kl. 7e oraz Natalia Andrzejczak z kl. 8d.

Bardzo dziękujemy dziewczętom za godne reprezentowanie szkoły, a ich opiekunom: pani A. Najman i pani B. Witek za przygotowanie dziewczynek.

Koordynator szkolny konkursu U. Bednarek