Nasi uczniowie na Dniach Otwartych Koszar

Dnia 22 października klasy: Id, IIa, IIb, IId, IIIc oraz IVc wraz z wychowawcami odwiedziły 15 Brygadę Wsparcia Dowodzenia w Sieradzu w ramach Dni Otwartych Koszar.

Dla gości żołnierze przygotowali mnóstwo atrakcji. Był pokaz statyczny pojazdów wojskowych, do których każdy mógł wsiąść i poczuć się, jak „prawdziwy” żołnierz. Nasi uczniowie mogli również zobaczyć współczesne oraz historyczne uzbrojenie, obejrzeć sanitarkę, wyposażenie indywidualne żołnierza, a także sprzęt łączności. Ciekawość budziła strzelnica, a szczególną atrakcją okazały się samochody amerykańskich służb mundurowych.  Organizatorzy nie zapomnieli także o gościach, którzy uwielbiają ruch i muzykę. Na sali gimnastycznej dzieci mogły skakać w dmuchanym zamku, malować tatuaże, budować z klocków, kolorować malowanki, tańczyć i śpiewać z instruktorami. Została nawet zorganizowana budka, w której każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Nie mogło zabraknąć także smacznej wojskowej grochówki, którą każdy spróbował z wielkim apetytem. Najważniejszym jednak wydarzeniem była możliwość obejrzenia defilady żołnierzy oraz  udział w przysiędze wojskowej.

Dni Otwartych Koszar to rzadka okazja, aby zwiedzić jednostkę wojskową, obejrzeć sprzęt i uzbrojenie. Dzięki takim bezpośrednim kontaktom wśród uczniów budowane jest poczucie patriotyzmu oraz wzajemne zaufanie i zrozumienie dla trudnej profesji żołnierza zawodowego.

Tekst: J.T., zdjęcia: B.S., Ż.M., I.K., M.J., J.T., A. N.

Brak możliwości dodania komentarza.
Godziny otwarcia sekretariatu uczniowskiego w bud. A i B

bud. A

poniedziałek—piątek: 7:30 – 16:00

bud. B

poniedziałek – piątek: 7:45 – 13:45

 

Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE
WIELKOŚĆ CZCIONKI
KONTRAST