CodeWeek 2021 w SP4

Właśnie zakończyliśmy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania „CodeWeek 2021”.

Celem Europejskiego Tygodnia Kodowania jest promowanie programowania przez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu.

W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania na zajęciach z informatyki programowali roboty: Dash i Dot, mBoty, tworzyli strony www, programowali w jezyku C++ oraz kodowali na przeróżnych portalach od Code.org przez Blockly games.

Europejski Tydzień Kodowania ma być pretekstem do tego, by zacząć zabawę z grami logicznymi, robotyką czy programowaniem.

Korzyści są naprawdę duże, bo programowanie uczy myślenia komputacyjnego, rozwiązywania problemów, kreatywności, myślenia analitycznego i pracy zespołowej. Programując rozwijamy swój mózg, myślenie abstrakcyjne, logiczne i strategiczne. Doskonalimy również umiejętności matematyczne i językowe.

Brak możliwości dodania komentarza.
Godziny otwarcia sekretariatu uczniowskiego w bud. A i B

bud. A

poniedziałek—piątek: 7:30 – 16:00

bud. B

poniedziałek – piątek: 7:45 – 13:45

 

Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE
WIELKOŚĆ CZCIONKI
KONTRAST