Festyn ekologiczny w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Festyn ekologiczny odbył się w ramach unijnego programu Erasmus+ „Our life in our hands”, a zabawę rozpoczęło przedstawienie uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Sieradzu „Ziemia ma też swoje święto” będące jednym z zadań projektu Erasmus+ pt. „Europa bierze oddech”.
Po artystycznym występie uczestnicy festynu mieli do wyboru udział w rozmaitych warsztatach i zabawach urządzonych na stoiskach: „Coś z niczego”, „Otwarta szafa”, „Słodkie co nieco”, „Porady babuni” oraz kącikach: plastycznym „Fauna i flora naszych pól i łąk” i sportowym. – Mogli zaprojektować plakaty, promujące ochronę zasobów naturalnych i zachęcające do zdrowego stylu życia, a także dowiedzieć się, jak pozbyć się plam domowym sposobem, zacerować dziurę w skarpecie, nadać niepotrzebnym rzeczom drugie życie, poznać rośliny i zwierzęta naszego regionu, wymienić swoje ubrania na inne, spróbować prostych dań kuchni partnerów: Włoch, Grecji, Północnej Macedonii, opartych na tradycyjnych przepisach. W programie przewidziano również zabawę przy muzyce oraz konkurencje sportowe – relacjonuje sieradzki SOSz-W.

Źródło: sieradz.naszemiasto.pl

Zdjęcia: I. K.-P.