„Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki”

„Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki”   (Roger Bacon)

Tak rozpoczęła się uroczysta gala w auli Wydziału Matematyki i Informatyki UŁ w Łodzi, na której nasi uczniowie:  Adam Navickas (8d) i Jakub Świniarski (8c)  odebrali nagrody i  tytuły LAUREATA Wojewódzkiego  Konkursu Tematycznego „Matematyka – Moja Pasja”. Galę poprowadził autor konkursu – dr Andrzej Rychlewicz, a swoją obecnością zaszczycili Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki UŁ oraz Rektor UŁ.

Konkurs jest organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego wraz z Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata przy współudziale Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Łódzkiego Kuratora Oświaty.

Ma na celu popularyzację matematyki wśród uczniów szkół podstawowych województwa łódzkiego oraz podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności z tego przedmiotu i jest skierowany do uczniów zdolnych oraz wykazujących zainteresowanie matematyką.

Chłopcy musieli pokonać 3 etapy konkursu, rozwiązując trudne zadania wykraczające poza treści i umiejętności z podstawy programowej szkoły podstawowej. Znaleźli się wśród 21 laureatów z województwa łódzkiego, a zdobyty wynik upoważnia ich do otrzymania 5 punktów w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. To bardzo duży sukces.

Serdecznie gratulujemy zarówno uczniom, jak i nauczycielom !

Nad rozwojem matematycznym uczniów pracowały: p. Iwona Jankowska i p. Jadwiga Kędzia