Lekcje na łonie natury

12 czerwca uczniowie klasy I c zabawili się w badaczy przyrody. „Pod lupę” wzięli ekosystem, jakim jest łąka. Zdobytą w roku szkolnym wiedzę wykorzystali podczas obserwacji roślin i zwierząt napotkanych na łące. Na łonie natury uzupełniali przyrodniczą tabelę wpisując nazwy roślin: wiechlina łąkowa, piaskownica zwyczajna czy mniszek lekarski. Nie zabrakło też nazw zwierząt, takich jak: kowal, mrówka, ważka. Do zbadania elementów przyrody przydały się lupy i lornetki. Lekcję przyrody uzupełniły treści polonistyczne
i matematyczne – tekst z lukami i  zadanie z treścią.

Podczas wędrówki pierwszoklasiści mieli okazję  zobaczyć staw Paradzionkę wraz z pięknymi grążelami. „Otarli” się też o historię zwiedzając Pomnik Grunwaldzki.

Po wytężonej pracy uczniowie I c dali upust swojej energii na placu zabaw.

Więcej zdjęć na fb:
https://www.facebook.com/share/p/V8a2rMwL9V4bLxDq/

Tekst i zdjęcia: I.K.

Brak możliwości dodania komentarza.
Godziny otwarcia sekretariatu uczniowskiego w bud. A i B

bud. A

poniedziałek—czwartek: 7.30 – 15.30
piątek:  7.30 – 12.00

bud. B

poniedziałek – czwartek: 7:30 – 15:30
piątek:  7.30 – 12.00

 

Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE
WIELKOŚĆ CZCIONKI
KONTRAST