Londyńska przygoda!

Po raz kolejny mieliśmy okazję polecieć do stolicy Wielkiej Brytanii. W pierwszych dniach zwiedziliśmy Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, London Aquarium, Trafalgar Square, Chinatown i Piccadilly Circus. Podziwialiśmy miasto z góry podczas przejażdżki London Eye i najedliśmy się strachu w London Dungeon. Próbowaliśmy również odjechać do Hogwartu z peronu 9 3/4 oraz obejrzeliśmy występy ulicznych artystów w Covent Gardena. Wieczorem udaliśmy się na spacer wzdłuż Tamizy.
Kolejne dwa dni pobytu w Londynie również były pełne atrakcji. Zobaczyliśmy widowiskową zmianę warty pod Pałacem Buckingham. Karmiliśmy szare wiewiórki w St. James Park. Poznaliśmy krwawą historię twierdzy Tower of London i spacerowaliśmy mostem Tower Bridge. Udało się nam również stanąć na obu półkulach jednocześnie w Królewskim Obserwatorium Greenwich. Podziwialiśmy piękne widoki z kolejki linowej Emirates i ze szczytu The Monument. Zrobiliśmy słodkie zakupy w M&M’s World. W Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Nauki poszerzaliśmy swoją wiedzę o świecie zwiedzając interaktywne wystawy. To była wspaniała wycieczka szlifująca nasz język angielski.

Tekst, zdjęcia i filmy: J.Ż. i M.F.