Mobilna gra terenowa: “Konopnicka i skradziony rękopis”

28, 29 i 30 września uczniowie klasy VIIa ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Sieradzu, partnera projektu o poetce, pracowali podczas warsztatów nad stworzeniem mobilnej gry terenowej „Konopnicka i skradziony rękopis”. Uczestnicy warsztatów pierwszego dnia poznawali możliwości aplikacji ActionTrack. Wspólnie z Adrianem Łapką, instruktorem z firmy GoodGames, wyznaczali na mapie trasę, którą będą pokonywali gracze. Drugi dzień to czas na poznanie Marii Konopnickiej i bohaterów jej książek, to oni bowiem będą wspierali graczy w poszukiwaniach. Układanie pytań i wymyślanie zadań, które czekają na uczestników gry. Trzeci – opracowanie trasy i wypróbowywanie gry, na razie tylko wokół szkoły. Całość „wygładzi” Arkadiusz Łapka z firmy GoodGames, który pracował z uczniami nad grą.
Uroczysta premiera już 12 października! Zaczynamy w samo południe! Wystarczy przyjść, pobrać QR kod i wyruszyć na trasę gry. Na najlepszych czekają nagrody i Puchar Starosty Sieradzkiego! Zapraszamy!

Tekst i zdjęcia: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu