Narodowe czytanie “Nad Niemnem” z klasą VII b

,,Ja myślę czasem o szczęściu takim, którego by żadne najprzeciwniejsze wiatry rozwiać nie mogły i innego – nie chcę.”
Eliza Orzeszkowa, ,,Nad Niemnem”

Wraz z gorącym początkiem nowego roku szkolnego uczniowie klasy VII b intensywnie rozpoczęli działania związane z promocją czytelnictwa. „Narodowe Czytanie” jest wspaniałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami. Tym razem pochyliliśmy się nad fragmentami przepięknej powieści Elizy Orzeszkowej ,,Nad Niemnem”. Dzięki uprzejmości Pań pracujących w Bibliotece Publicznej w Sieradzu przy ul. Broniewskiego mogliśmy wspólnie czytać wybrane fragmenty utworu. Na początku spotkania dokonalismy krótkiego wprowadzenia w klimat epoki oraz omówiliśmy motywy
i tematy poruszane w lekturze.
W tym roku postanowiliśmy postawić na słowo „czytanie”, podkreślić je i zaakcentować. Uczniowie bardzo żywo reagowali na treść lektury, zwłaszcza na słowa z języka gwarowego, który nie jest im na co dzień bliski. W ten sposób nasza szkoła dołączyła do pokaźnej liczby miejsc, które podjęły się uczestnictwa w „Narodowym Czytaniu”.

Tekst: A. B.-K., zdjęcia: MBP w Sieradzu

Brak możliwości dodania komentarza.
Godziny otwarcia sekretariatu uczniowskiego w bud. A i B

bud. A

poniedziałek—czwartek: 7.30 – 15.30
piątek:  7.30 – 12.00

bud. B

poniedziałek – czwartek: 7:30 – 15:30
piątek:  7.30 – 12.00

 

Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE
WIELKOŚĆ CZCIONKI
KONTRAST