Strefa sportu

Czy warto zapisać dziecko do klasy sportowej?

Zapisanie dziecka do klasy sportowej to najlepsza decyzja zwłaszcza dla samych dzieci, a szczególnie tych, które ponadprzeciętnie interesują się sportem. Większa ilość zajęć sportowych pozwala przecież  na rozwinięcie ich zainteresowań i ma dodatkowo pozytywny wpływ na cały młody organizm.

Dlaczego wybrać oddział sportowy?
 1. Dzieci potrzebują ruchu

Sport, nawet w dużej ilości ( w klasie o profilu sportowym, to 10 godzin tygodniowo) pozytywnie wpływa na rozwój i zdrowie dziecka. Mimo dużego wysiłku dzieci po takich zajęciach szybciej się uczą, mózg jest lepiej dotleniony, dzięki czemu łatwiej się im skupić na nauce.

2. Sport kształtuje charakter

Uczniowie stają się bardziej zmotywowani do działania, posiadają silną wolę i chęć samorealizacji. Dodatkowo nabywają zdolność właściwej organizacji, muszą przecież tak zaplanować swoje obowiązki, by znaleźć także czas na swoje przyjemności. Wyznaczają sobie w życiu jasne cele i konsekwentnie do nich dążą.

3. Sport – szansa na sukces

Zajęcia sportowe rozwijają pasje dziecka, co w przyszłości może owocować tym, że jego motywacja będzie większa, a także nauczy się odreagowania emocji. Poprzez uczestnictwo w zawodach, aktywność fizyczną młodzi ludzie łatwiej pokonują bariery życiowe oraz poprawiają swą samoocenę, co skutkuje pełną realizacją ich marzeń.

4. Sport to zdrowe nawyki

Dzieci uczą się zdrowych nawyków, które są przydatne w dorosłym życiu. Takie osoby chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu i uprawiają różne sporty, co ma wpływ na ich kondycję, sprawność i stan zdrowia. Nawyki z dzieciństwa z całą pewnością procentują w dorosłym życiu.

5. Sport to kontakty towarzyskie

Klasy sportowe bardzo zbliżają uczniów – przyjaźnie powstają dzięki realizacji wspólnej pasji. Podczas wyjazdów, obozów, treningów czy zawodów dzieci uczą się współpracy w grupie, czy zespole.

Klasa sportowa to doskonały wybór dla Państwa dziecka. Rozwój fizyczny jaki zapewnia sprawia, że odniesie ono sukcesy nie tylko w sporcie, ale także w innych dziedzinach życia.

Nasza szkoła jest placówką, w której takie oddziały funkcjonują już od wielu lat, posiadamy w tej dziedzinie odpowiednie doświadczenie o czym świadczą również sukcesy sportowe naszych podopiecznych. Jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednią bazę lokalową, sprzętową oraz opiekę wykwalifikowanej kadry trenerskiej.