Podsumowanie konkursów ekologicznych

Propagowanie działań ekologicznych jest ważnym celem pracy naszej szkoły.

W okresie nauki zdalnej nasi uczniowie brali udział w międzyszkolnym  konkursie wiedzy o ekologii      i ochronie środowiska  w ,, XVIII Moich spotkaniach z przyrodą ‘’ organizowanym  przez   SP 9 im. Władysława Łokietka w Sieradzu.

W konkursie plastycznym w kategorii klas I-III

Drugie miejsce zajęła Amelia Gierczyńska

Trzecie miejsce Dawid Tępowski

W konkursie wiedzowym w kategorii klas I-III– zajęliśmy pierwsze miejsce. W skład drużyny weszli: Maja Matusiak, Wojciech Kaczmarek, Kacper Pawelski, Piotr Waśniewski.

W konkursie wiedzowym w kategorii klas IV-VIII zajęliśmy również pierwsze miejsce. W skład zespołu weszli: Maria Bryczyńska, Julia Kosatka, Piotr Daniszewski, Franciszek Pietrzak.

Wszystkim serdecznie gratulujemy-uczniom i ich opiekunom- p. Ewie Wysocie i p. Renacie Cieploch.

Życzymy dalszych sukcesów.

Podróż w inny wymiar – konkurs programistyczny

1 miejsce – Aleksandra Moryń  kl. VIII c

2 miejsce – Igor Raj kl. VI d

3 miejsce – Amelia Lewandowska kl. VI a

Wyróżnienie – Aleksandra Rawska kl. VII d

Czysta energia – konkurs plastyczny

1 miejsce-Julia Kosatka kl. VII b

2 miejsce-Matylda Sałuda kl. V b

3 miejsce –Szymon Chlebicz  kl. III  c

Wyróżnienie –Hanna Danielewska  kl. VII c

1 czerwca 2021r. klasy Va, Vb, VIa , VIe i VII d uczestniczyły  w warsztatach „Ochrona powietrza”   prowadzonych przez  ,,Świat przygód ” z Łodzi. Uczniowie  zdobyli  wiedzę o ochronie powietrza, naturalnym jego oczyszczaniu, roli skali porostowej  jako wskaźnika  bioindykacji oraz reakcji żywych organizmów na zmiany zachodzące w środowisku. Rozpoznawali  również i poszukiwali różne gatunki   roślin i zwierząt w Parku Broniewskiego. Poprzez zabawę i aktywność  sportową na świeżym powietrzu zdobyli nowe umiejętności i zwiększyli swoją świadomość o ochronie środowiska.