Turniej maszyn

Zachęcamy uczniów naszej szkoły, którzy lubią konstruować i tworzyć do udziału w turnieju „PGE Turniej Maszyn Wodnych 2022”organizowanym przez Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna.

Turniej Maszyn Wodnych polega na zbudowaniu modelu maszyny przetwarzającej energię potencjalną wody na mechaniczną. Zgłoszona na turniej maszyna może wziąć udział tylko w jednej z dwóch konkurencji.

Konkurencja mocyKonkurencja wydajności
Polega na podniesieniu masy 2,5 kg na wysokość 4m w jak najkrótszym czasiePolega na wykonaniu pracy podnoszenia masy 2,5kg na wysokość 4 metrów zużywając jak najmniej wody

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a także uczestnik finału otrzyma upominek powitalny.

Prawo wzięcia udziału w finale będzie można zdobyć podczas eliminacji regionalnych w następujących miastach: Jarosław (14 X), Katowice (15 X), Siedlce (18 X), Skierniewice (19 X), Wrocław (21 X), Poznań (22 X), Szczecin (24 X), Wejherowo (26 X).

Więcej informacji na stronie www.pgeturniejmaszyn.pl lub u nauczyciela fizyki.