“Zabawa słowem czyli tresura pióra” – spotkanie autorskie z pisarzem

W piątkowe przedpołudnie uczniowie klasy III d wybrali się do Powiatowej Biblioteki Publicznej na spotkania autorskie z pisarzem Rafałem Witek, który jest autorem ponad trzydziestu książek dla dzieci, m. in.: „Plaża tajemnic”, „Julka Kulka, Fioletka i ja”, „Maja na tropie jaja”, „Klub latających ciotek”, „Pierwszaki z kosmosu”, seria Bzik & Makówka. Pisarz jest laureatem wielu nagród, zdobył Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, jest laureatem konkursu im. Astrid Lindgren. Jego powieść “Chłopiec z Lampedusy” była nominowana do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, zdobyła wyróżnienie w III konkursie Książka Przyjazna Dziecku i nagrodę główną w Konkursie Literackim im. Leopolda Staffa.
Pan Rafał w bardzo zabawny sposób przywitał dzieci, urozmaicając ten moment wesołym wierszykiem recytowanym za pomocą śmiesznych gestów. To z pewnością rozbudziło chęć do dalszej zabawy. Autor przygotował mnóstwo ciekawych zagadek i zadań specjalnych z udziałem wybranych z publiczności dzieci. Na zakończenie spotkania nadszedł czas zadawania pytań pisarzowi. I dzięki temu wszyscy mieli możliwość usłyszeć odpowiedzi na pytania: czy pisanie książek jest trudne?, skąd brać pomysły do tworzenia?, czy pan Rafał ma własne zwierzaki w domu?, a także ile książek pisze w ciągu jednego roku.
Spotkania autorskie w bibliotece, to dobry moment, by przekonać się jak wiele radości może przynieść czytanie. Za każdym razem jest to ciekawa przygoda w świecie zamkniętym w książkach, do którego drzwi uchyla zaproszony przez bibliotekę pisarz, a każdego dnia w szkolnych murach robią to nauczyciele!

Tekst i zdjęcia: M.J.