Ogólnopolski konkurs kryptologiczny – “ŁAMACZE SZYFÓW”

W związku ze zbliżającą się kolejną rocznicą złamania przez polskich matematyków Enigmy organizowany jest ogólnopolski internetowy konkurs kryptologiczny dla młodzieży szkolnej poświęconego polskim kryptologom.

ŁAMACZE SZYFRÓW to bezpłatna, ogólnopolska gra kryptologiczna, w której każdy może wcielić się w agenta
kryptowywiadu, a przy tym poznać historię, świetnie się bawić i wygrać nagrody rzeczowe! Zespoły szkolne walczą również o nagrodę dla szkoły.

Inicjatywa służy popularyzacji faktu złamania Enigmy przez polskich matematyków, którego kolejną rocznicę będziemy wkrótce świętować. Uczestnicy wcielają się w rolę adepta kryptologii, szyfrują i łamią szyfry przy okazji poznając ważne fakty historyczne. Niezwykle ważną kwestią jest fakt, że nie trzeba mieć żadnej wiedzy związanej z szyframi by wziąć udział w grze.

REJESTRACJA ZESPOŁÓW oraz poziom INTRO (demo gry) już teraz na www.lamaczeszyfrow.pl [5].
     *
 Poziom ADEPT – dostępny od 4 grudnia 2023 r.,  decydująca rozgrywka on-line 22 grudnia o godzinie 19.32.