Święto Narodowe Trzeciego Maja

W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) spisanej ustawy zasadniczej, regulującej organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli. Jedenaście artykułów Konstytucji wprowadzało trójpodział władzy, monarchię dziedziczną, opiekę prawną nad chłopami i mieszczaństwem oraz znosiło liberum veto. Konstytucja 3 maja jest jednym z najważniejszych aktów prawnych w historii Polski.

Obejrzyjcie dwa przykładowe filmy dotyczące Konstytucji 3 maja i zadbajcie, by przed Waszym domem zawisła biało – czerwona flaga. W ten sposób uczcicie rocznicę tego wydarzenia.

Obchodzenie świąt upamiętniających ważne chwile z dziejów Polski to nieodłączny element życia społecznego i narodowego. Dzięki temu jest podtrzymywana tradycja i pamięć historyczna, która sprawia, że identyfikujemy się ze swoim narodem. Znając historię, literaturę patriotyczną, zrozumiemy i docenimy bohaterów przeszłości. Będziemy też mieć własne przemyślenia na temat tego, jak być patriotą.

Zapraszamy również do zwiedzania naszej galerii SP4 na online-ach. Tym razem godło polskie w lekkim trójwymiarze wykonane przez naszych czwartoklasistów.

Opracowanie: I.M.

Brak możliwości dodania komentarza.
Godziny otwarcia sekretariatu uczniowskiego w bud. A i B

bud. A

poniedziałek—piątek: 7:30 – 16:00

bud. B

poniedziałek – piątek: 7:45 – 13:45

 

Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE
WIELKOŚĆ CZCIONKI
KONTRAST