Wycieczka uczniów klas drugich do Torunia

6 czerwca 2022 r. klasa II a i II b uczestniczyły w wycieczce do Torunia. Wyjazd był pełen atrakcji. Swoją turystyczną przygodę dzieci rozpoczęły od zwiedzania Starego Miasta. Oglądały Kamienice Rynku Staromiejskiego, Ratusz oraz baszty i bramy, przechadzały się wzdłuż murów obronnych, spróbowały utrzymać równowagę pod Krzywą Wieżą. Widziały też Dom Kopernika – naszego polskiego astronoma oraz jego pomnik.
Kolejnym punktem programu był rejs statkiem po Wiśle, podczas którego drugoklasiści mogli odpocząć i podziwiać Toruń z innej perspektywy. Po obiedzie natomiast mogli kupić pamiątki, co było niemałą uciechą. Nie obyło się też bez niespodzianek w postaci gofrów i magnesów z wizerunkiem Torunia.
Ciekawym punktem programu wycieczki były warsztaty piernikowe w Żywym Muzeum Piernika. W humorystyczny sposób dzieci dowiedziały się o sposobie wypiekania pierników, poznały egzotyczne przyprawy, a co najważniejsze same mogły wyrobić ciasto i nadać kształt piernikom. Wypieczone dzieła zabrały na pamiątkę.
Wycieczkę zakończył seans w Planetarium. Film pt. „Wirująca Ziemia” udzielił odpowiedzi na pytania: jakie mamy gwiazdozbiory, dlaczego są pory roku, skąd się bierze dzień i noc oraz jak zmienia się niebo w ciągu roku.
Dzieci z klasy II a i II b wróciły z wycieczki do Torunia zadowolone i pełne wrażeń.

Tekst i zdjęcia: I.K.

Brak możliwości dodania komentarza.
Godziny otwarcia sekretariatu uczniowskiego w bud. A i B

bud. A

poniedziałek—piątek: 7:30 – 16:00

bud. B

poniedziałek – piątek: 7:45 – 13:45

 

Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE
WIELKOŚĆ CZCIONKI
KONTRAST