Budynek A - Urszula Bednarek

• Piątek 8:00 - 12:30

Aktualności biblioteki

Wielka Liga Czytelników

Już po raz czwarty nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych i równocześnie

– promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

– tworzenie społeczności aktywnych czytelników w kraju;

– wspieranie wartościowych form promocji czytelnictwa poprzez tworzenie platformy wymiany najlepszych praktyk proczytelniczych;

– promocja klasyki literatury krajowej, w tym utworów patriotycznych;

– rozpowszechnianie i odświeżanie kanonu krajowej i światowej literatury młodzieżowej;

– wzmacnianie pozytywnego obrazu i prestiżu aktywności społecznej wynikającej z czytania książek poprzez uhonorowanie aktywnych czytelników;

– aktywizacja grupy docelowej poprzez możliwość wyboru tytułu książek konkursowych

– integracja międzypokoleniowa poprzez wspólne czytanie literatury budującej więzi rodzinne oraz wspólne działania podczas finału – „Wielka Zabawa Rodzinna”;

– wykorzystanie nowoczesnych technologii do promocji czytelnictwa (strona www, serwery bazodanowe);

– promocja nowości wydawniczych, krajowej literatury współczesnej oraz współpraca ze środowiskiem wydawców i pisarzy;

– promowanie postawy zdrowej rywalizacji i współpracy w grupie;

– promocja systematyczności, efektywnego zarządzania czasem i intensywnej pracy z tekstem wśród uczniów szkół podstawowych;

W dniu 28 lutego odbył się etap powiatowy tego konkursu . Naszą szkołę reprezentowali:

1. Lena Jarmuszkiewicz kl. 1c
  2. Amaya Pachny kl. 3b
  3. Jakub Matusiak kl. 4f z klas młodszych

oraz :

Aleksandra Kołodziejczyk i Magdalena Ryl  z klas starszych

Wielka Liga Czytelników to konkurs ogólnopolski, do którego w skali kraju przystąpiło 17274 uczniów. Nasza wspaniała drużyna jako jedyna reprezentowała powiat sieradzki w etapie wojewódzkim.

Bardzo jesteśmy dumni z tej wspaniałej „ trójki” w składzie:

1. Lena Jarmuszkiewicz kl. 1c
  2. Amaya Pachny kl. 3b
  3. Jakub Matusiak kl. 4f

która wywalczyła 2 m-ce w województwie uzyskując 144 punkty na 150 możliwych do uzyskania. Gratulujemy rodzicom wspaniałych  i mądrych dzieci!

Opiekun Urszula Bednarek

Działania związane z tygodniem bibliotek

Maj to miesiąc obfitujący w wydarzenia związane z promocją czytelnictwa. Byliśmy zapraszani do PBP w Sieradzu i gościliśmy u siebie przedszkolaków.

8 maja uczniowie klasy 5d uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Arkadiuszem Niemirskim, autorem książek przygodowych dla dzieci i młodzieży i kontynuatorem serii o Panu Samochodziku. Spotkanie miało charakter stand-upu i można je  spuentować- warto mieć wielkie marzenia, nawet gdy wydają się niemożliwe do spełnienia, bo w życiu wszystko może się zdarzyć.

15 maja odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Opowiem wam wierszem…” dla klas 7-8. Do rywalizacji przystąpiło 19 uczniów z 11szkół. Naszą szkołę reprezentowali: Maja Marek z kl. 7a oraz Bartosz Kamiński z kl. 8c.

20 maja uczniowie kl. 2c mieli okazje obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „ Opowieści z teczki profesora Książeczki”. Podczas spektaklu dzieci poznały zabawnego profesora Książeczkę, który był specjalistą od wyobraźni. Za pomocą eksperymentu, polegającego na zamknięciu oczu i wyobrażeniu sobie różnych rzeczy, pokazywał widzom, co można osiągnąć przenosząc się w magiczny świat bajek.

W szkolnej bibliotece gościliśmy 2 grupy przedszkolaków z przedszkoli nr 4 i 6. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały bajki „Diabeł i jego trzy złote włosy” przedstawionej za pomocą teatrzyku Kamishibai,  a także świetnie się bawiły rozwiązując quizy-„  Z jakiej bajki jestem”.

Opracowanie Urszula Bednarek